Val Gardena

Lyžařská oblast Val Gardena - Alpe di Siusi nabízí 175 km sjezdovek. Svahy údolí Val Gardena jsou součástí vyhlášeného okruhu Sella Ronda. Spolu s ostatními středisky kolem masivu Sella tu najdete přes 500 km sjezdovek. Val Gardena patří k tomu nejlepšímu, co mohou Dolomity návštěvníkům nabídnout. Kromě výborného lyžování stojí za zmínku i krásná atmosféra městeček v tomto trojjazyčném údolí - kromě italštiny a němčiny tu místní menšina používá i ladinštinu.

Lyžování

Celkem asi 175 km sjezdovek, asi 80 lanovek a vleků. Pro běžkaře 100 km upravených tras. Sjezdovky všech stupňů obtížnosti - od lehčích na Alpe di Siusi (Seiser Alm) po černé na Ciampinoi včetně závodní sjezdovky Saslong - prý jedné z pěti nejobtížnějších na světě.


Skipas

Val Gardena patří k těm dražším italským lyžařským střediskům, ceny skipasů ale nejsou o mnoho vyšší než v ostatních skiareálech oblasti Dolomiti Superski. Jeden den lyžování v hlavní sezóně 2022 stojí 62 Eur, šestidenní lyžování 315 Eur - kompletní ceník skipasů Val Gardena 2022.

Ubytování Val Gardena

Většina hostů v údolí Val Gardena je ubytovaná v jednom ze tří větších městeček - St. Ulrich (Ortisei), St. Cristina (S. Cristina) a Wolkenstein (Selva Gardena). Velkou výhodou středisek ve Val Gardeně jsou lanovky a sjezdovky vedoucí přímo z (do) těchto obcí.
Ze St. Ulrich vede lanovka na jednu stranu ke skiareálu Seceda, na druhou stranu na Alpe di Siusi (Seiser Alm). Zpět ze Secedy vede do St. Ulrich 9 km dlouhá červená sjezdovka La Longia.
St. Christina má přímé spojení lanovkami na jedné straně s areálem Seceda, na protější straně se sjezdovkami na Ciampinoi. Naprostým unikátem je podzemní dráha (jakési alpské metro) spojující oba areály.
Wolkenstein leží na konci údolí přímo pod masivem Sella a hlavní lyžařskou atrakcí je tu samozřejmě Sella Ronda.

Odkazy
www.valgardena.it - oficiální stránky

Skiareály: www.seceda.it, www.ciampinoi.it, www.seiseralm.it
Plánujete lyžování
ve středisku
Val Gardena?
Ubytování si můžete vybrat zde: