Krkonoše

Krkonoše - nejznámější čeké hory s největším českým lyžařským střediskem (Špindlerův Mlýn) a nejvyšší horou ČR Snežkou.

Špindlerův Mlýn
Dva velké skiareály Svatý Petr a Medvědín, 26 km sjezdovek, 5 sedačkových lanovek, bobová dráha, sáňkařská dráha, aquapark. Ve skiareálu Špindlerův Mlýn jsou flexibilní ceny. Mají návštěvníky motivovat k nákupu skipasu online, a s předstihem. Při testu koncem prosince stál jednodenní skipas u pokladny 1190,- Kč, online s měsíčním předstihem (konec ledna - všední den) 490,- Kč.
Odkazy: www.skiareal.cz, mestospindleruvmlyn.cz

... více info o středisku Špindlerův Mlýn

Skiresort Černá hora - Pec
44 km sjezdovek, 8 lanovek a 33 vleků. Denní skipas (v top sezóně 2020) stojí 880,- Kč (skipas online 790,-), od 2.3.2020 810,- (720,-) Kč. Do SkiResortu patří Černá hora - Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černý Důl a Svoboda nad Úpou. Mezi skiareály jezdí skibusy, z Černé hory do Pece se dá přejet na lyžích.

Pec pod Sněžkou
14 km sjezdovek, 2 lanovky a 13 vleků. Skiareál je výborně propojen, dá se projet na lyžích. Pec je také výchozím místem výstupu (nebo výjezdu lanovkou) na Sněžku.
Odkazy: www.skiresort.cz, pecpodsnezkou.cz

Černá hora - Jánské Lázně
Přepravní kapacita střediska je více než 11.000 osob. Na Černé hoře jsou nejdelší sjezdovky ve východních Krkonoších, osmimístnou kabinovou lanovku doplňují 2 sedačky a 9 vleků.
Odkazy: www.skiresort.cz, www.janske-lazne.cz

... více info o SkiResortu Černá hora - Pec

Harrachov, Rokytnice - Skiregion.cz
Střediska západních Krkonoš a Jizerských hor vytvořila na rozhraní těchto hor jednu z největších lyžařských oblastí v ČR.
S jedním skipasem můžete lyžovat na 40 km sjezdovek. Do Skiregionu patří Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice, Příchovice.
Odkazy: Skiregion.cz, Skiareal.com, Harrachov.cz, Skiareál Rokytnice, Rokytnice nad Jizerou