Salzburger Sportwelt


Salzburger Sportwelt
(Salzburgerland, Salzbursko, Amadé, ...)


Region Salzburger Sportwelt je jedním z pěti regionů největší rakouské lyžařské oblasti Ski Amadé s 760 km sjezdovek. V samotném Salzburger Sportwelt na vás čeká v nadmořských výškách 800 až 2000 metrů přes 300 km sjezdovek (42 km černých, 189 km červených). Výběr svahů je tu opravdu obrovský, od sjezdovek Světového poháru po dětské svahy. Stejně tak samotná střediska Salzburger Sportwelt nabízí pokaždé úplně jinou atmosféru.
O kvalitě Salzburger Sportwelt nejlépe svědčí to že by se v tomto regionu konaly všechny lyžařské disciplíny ZOH, pokud by se Rakousko stalo pořadatelem olympiády v roce 2014.
Velkou výhodou pro české lyžaře je samozřejmě malá vzdálenost z ČR a možnost dojet skoro až na místo po dálnici ze Salzburgu.

Flachau
Flachau je centrem sjezdového lyžování v Salzburger Sportwelt. Je to nejznámější středisko v této oblasti a tradiční pořadatel významných závodů ve sjezdovém lyžování. V březnu 2007 se ve Flachau (a v areálu Altenmarkt - Zauchensee) konalo juniorské MS v alpském lyžování.

Radstadt
Radstadt je hlavně centrem běžeckého lyžování. V okolí je 180 km upravených tratí pro bruslení i klasiku. Ani sjezdaři se v Radstadtu nemusí nudit - 4 lanovky a 3 vleky - 20 km lyžování bez front.

Další lokality Salzburger Sportwelt:
Altenmarkt- Zauchensee - 14 lanovek a 7 vleků, 135 km sjezdovek, spolu s Flachau pořadatel závodů FIS. St. Johann - Turistické centrum oblasti, desetitisícové město s krásnou katedrálou. Wagrain s aquaparkem Amadé Water World. Filzmoos - menší středisko s orientací na rodinnou dovolenou, velká nabídka slev a rodinných balíčků.

Odkazy
salzburgersportwelt.at
www.flachau.com, www.radstadt.com, www.filzmoos.at
Plánujete lyžování v Rakousku?
Ubytování si můžete vybrat zde: