Lyžování v ČR

Beskydy
V Beskydech jsou spíš kratší a lehčí sjezdovky. Největší skiareály jsou Pustevny (kde najdete i 400m dlouhou černou sjezdovku) a Vítkovice - Bílá.
Odkazy: www.beskydy.cz (s aktuálními informacemi o podmínkách k lyžování)
www.pustevny.cz - Pustevny
www.skibila.cz - Vítkovice - Bílá

Jeseníky
Jeseníky nabízejí výborné podmínky k lyžování. Nejnovější skiareál, Kouty nad Desnou, se stal největším skiareálem na Moravě, jezdí tu první šestisedačka v České republice. Severní svahy střediska Ovčárna - Praděd si uchovávají dostatek přírodního sněhu až do jara. Za zmínku určitě stojí i Ski Aréna Karlov pod Pradědem, Ramzová (8 km červeno-černých sjezdovek), Červenohorské sedlo a Dolní Morava (skiareál na rozhraní Jeseníků a Orlických hor).
Odkazy: www.jeseniky.net, www.kouty.cz (Kouty), www.figura.cz (Praděd), www.skikarlov.cz (Karlov pod Pradědem), www.cervenohorskesedlo.eu (Červenohorské sedlo), www.bonera.cz (Ramzová)
Na rozhraní Jeseníků a Orlických hor je skiareál Dolní Morava (www.dolnimorava.cz) s 10 km sjezdovek, z nichž asi polovina je červená.

Jizerské hory
Jizerské hory patří především klasickému lyžování (Jizerská 50, Liberec byl v roce 2009 pořadatelem MS v klasickém lyžování). Ale i sjezdaři si tu přijdou na své, zejména na Špičáku (www.skijizerky.cz) a Ještědu (www.skijested.cz)
... více info o Jizerských horách

Krkonoše
Krkonoše - nejvyšší české hory. Nejznámějším střediskem je Špindlerův Mlýn (www.skiareal.cz). Spojením Pece pod Sněžkou a skiareálu Černá hora/Janské Lázně vznikl SkiResort Černá Hora - Pec (www.skiresort.cz), skiareály západních Krkonoš vytvořily Skiregion.cz.
... více info o Krkonoších

Krušné hory
klinovec.cz, www.bozidar.cz, www.scbournak.cz

Orlické hory
skicentrumdestne.cz (Deštné), www.skiricky.cz (Říčky), www.skibukovka.cz (Buková hora - Čenkovice a Červená Voda), www.dolnimorava.cz (Dolní Morava)

Šumava
Ideální místo pro krásné výlety na běžkách, 3 větší sjezdařské skiareály na české straně (Špičák, Lipno a Zadov). Sjezdařům ale také Šumava nabízí možnost pěkného lyžování těsně za českou hranicí. Buď v Německu (Gross Arber - Velký Javor) nebo Rakousku (Hochficht, Sternstein).
... více info o Šumavě