Skirama Dolomiti

Skirama Dolomiti Adamello Brenta leží v severozápadní části Trentina. Střediska sdružená ve Skirama Dolomiti dohromady nabízejí 380 km sjezdovek. K nejznámějším lokalitám tohoto regionu patří Madonna di Campiglio a údolí Val di Sole se středisky Folgarida, Marilleva, Tonale a ledovcem Presena.

Nej ...
K největším turistickým magnetům určitě patří:
- Madonna di Campiglio se závodními tratěmi a jednou z nejdelších kabinových lanovek na světě (za půl hodiny ujedete téměř 7 km)
- ledovec Presena nad Passo Tonale s možností téměř celoročního lyžování
- Folgarida - Marilleva s dostatkem ubytovacích kapacit přímo u lanovek a sjezdovek

Skipas
V každém ze středisek Skirama Dolomiti si můžete koupit buď levnější místní skipas nebo skipas platný pro celou oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta (Superskirama). Šest dní lyžování se skipasem Superskirama stojí 267-307 € - kompletní ceník skipasů Superskirama 2020.

Ve většině skiareálů jsou ještě k dispozici různé místní kombinované skipasy, například v AdameloSki (Passo Tonale/Ponte di Legno) se prodává skipas Valadaski s jedním až dvěma dny lyžování v areálu Aprica. Další možností je Combi1 - novinka, která funguje tak, že si k místnímu vícedennímu skipasu za příplatek koupíte jednodenní Combi1 skipass, na který můžete jezdit celý den kdekoliv v oblasti.

Skiareály
Skipas Superskirama platí pro lyžování ve střediscích Madonna di Campiglio, Pinzolo, Adamello ski (Pontedilegno, Tonale, Presena), Folgarida-Marilleva, Peio, Monte Bondone, Folgaria Lavarone a Andalo - Fai della Paganella.

Odkazy
skirama.it
visittrentino.info
(visittrentino.info má výbornou českou verzi webu)
campigliodolomiti.it, www.pontedilegnotonale.com, valdisole.net
Plánujete lyžování v Itálii?
Ubytování si můžete vybrat zde: