Skirama Dolomiti

Skirama Dolomiti Adamello Brenta leží v severozápadní části Trentina. Střediska sdružená ve Skirama Dolomiti dohromady nabízejí 380 km sjezdovek. K nejznámějším lokalitám tohoto regionu patří Madonna di Campiglio a údolí Val di Sole se středisky Folgarida, Marilleva, Tonale a ledovcem Presena.

Nej ...
K největším turistickým magnetům určitě patří:
- Madonna di Campiglio se závodními tratěmi a jednou z nejdelších kabinových lanovek na světě (za půl hodiny ujedete téměř 7 km)
- ledovec Presena nad Passo Tonale s možností téměř celoročního lyžování
- Folgarida - Marilleva s dostatkem ubytovacích kapacit přímo u lanovek a sjezdovek

Skipas
V každém ze středisek Skirama Dolomiti si můžete koupit buď levnější místní skipas nebo skipas platný pro celou oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta (Superskirama).

Ve většině skiareálů jsou ještě k dispozici různé místní kombinované skipasy, například v AdameloSki (Passo Tonale/Ponte di Legno) se prodává skipas Valadaski s jedním až dvěma dny lyžování v areálu Aprica. Další možností je Combi1 - novinka, která funguje tak, že si k místnímu vícedennímu skipasu za příplatek koupíte jednodenní Combi1 skipass, na který můžete jezdit celý den kdekoliv v oblasti.

Skiareály
Skipas Superskirama platí pro lyžování ve střediscích Madonna di Campiglio, Pinzolo, Adamello ski (Pontedilegno, Tonale, Presena), Folgarida-Marilleva, Peio, Monte Bondone, Folgaria Lavarone a Andalo - Fai della Paganella.

Odkazy
skirama.it
visittrentino.info
(visittrentino.info má výbornou českou verzi webu)
campigliodolomiti.it, pontedilegnotonale.com, visitvaldisole.it
Plánujete lyžování v Itálii?
Ubytování si můžete vybrat zde: