Černá hora - Pec

Skiresort Černá hora - Pec

Skiresort Černá hora - Pec umožňuje lyžování s jedním skipasem ve skiareálech Černá Hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Svoboda nad Úpou a Velká Úpa.

Skiresort nabízí celkem 44 km sjezdovek, 8 lanovek a 33 vleků.

Spojení mezi jednotlivými skiareály zajišťují skibusy, z Černé Hory do Pece se ale dostanete i na lyžích - po lyžařské trase kolem hotelu Černá Bouda. Na začátku a na konci trasy se lyžaři mohou svézt rolbou, která jezdí v intervalu 15 minut.Černá hora - Janské Lázně
Lyžařské středisko Černá hora - Janské Lázně patří k nejlepším lyžařským střediskům v ČR. Na Černé hoře jezdí první osmimístná kabinová lanovka v ČR (Černohorský Express).

Černá hora se také snaží každý rok jako první v Česku nabídnout možnost lyžování. V roce 2009 se tu lyžovalo už 17. října!

Sjezdovky na Černé hoře patří k nejdelším v Čechách - "Černohorská" měří 3km a "Pod kabinou" 2,6 km.

Celkem v tomto areálu najdete 17 km sjezdovek, 1 osmimístnou kabinu, dvě další lanovky a 9 vleků.

Pec pod Sněžkou
Pec pod Sněžkou je tradiční horské středisko. Je tady přes 14 km sjezdovek, 2 lanovky a 13 vleků. Sjezdovky jsou kolem dokola Pece, skiareál se je snaží co nejlépe propojit. Večerní lyžování je na Javoru 1 a Javoru 2, jedná se o jednu z nejširších osvětlených sjezdovek u nás.

Večerní lyžování
Večerní lyžování na Černé hoře probíhá na sjezdovce Protěž se čtyřsedačkovou lanovkou. I zdejší večerní lyžování patří k nejdelším v ČR - sjezdovka je 1600 m dlouhá. Možnost večerního lyžování je i v Peci pod Sněžkou, Velké Upě a Svobodě nad Úpou.

Po lyžování
Zajímavostí na Černé hoře je také 3,5 km dlouhá sáňkařská cesta s převýšením přes 500 metrů. Saně si lze půjčit v dolní stanici lanovky.
Janské Lázně jsou pěkné lázeňské městečko, kromě příjemných procházek tu můžete navštívit třeba kino nebo termální bazén.
V Peci pod Sněžkou je z mimolyžařských aktivit samozřejmě nejoblíbenější výlet na Sněžku, ať už pěšky nebo lanovkou. Za návštěvu stojí i rozhledna na Hnědém vrchu.

Odkazy
www.skiresort.cz - Web celého SkiResortu. Informace, novinky, ceníky skipasů, informace o odjezdech skibusů, webkamery
Internetové stránky obcí SkiResortu: Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Svoboda nad Úpou