Ötztal

Tyrolský region Ötztal - údolí začínající u dálnice A12 asi 40 km na západ od Insbrucku a končící u hranic s Itálií. Nejznámějším střediskem je Sölden - moderní alpské středisko s rušným centrem, 150 km sjezdovek a možností téměř celoročního lyžování na dvou ledovcích. Další větší lyžařská střediska v Ötztalu jsou Hochoetztal na začátku údolí a Obergurgl-Hochgurgl na jeho konci.

Sölden (Soelden)
150 km sjezdovek (40% červených, 21% černých), kapacita lanovek 69 tisíc lyžařů za hodinu. Sölden je tradičně pořadatelem úvodního evropského závodu Světového poháru FIS ve sjezdovém lyžování. Dvě ledovcové oblasti zaručují možnost téměř celoročního lyžování, vysoká nadmořská výška "neledovcových" sjezdovek dostatek sněhu pro lyžování v dlouhé zimní sezóně.
Odkazy: www.soelden.com: mapa skiareálu, ceník skipasů
více informací o středisku Sölden

Hochoetz
Skiareál na začátku údolí na dosah z městeček Oetz, Umhausen, Sautens a Haiming-Ochsengarten. Celkem 34 km sjezdovek vhodných zejména pro rodinné lyžování.

Obergurgl - Hochgurgl
Nejvýše položená vesnice s kostelem v Rakousku leží na konci údolí Ötztal. 110 km převážně sportovnějších sjezdovek v nadmořských výškách 2000 až 3000 metrů. Na nejdelší sjezdovce překonáte za 8 km převýšení 1260 metrů.

Kombinované skipasy v Ötztalu
Menší střediska v Ötztalu nabízejí tzv. Super ski pass - výborná věc pro rodiny s dětmi. Super skipas se prodává na tři dny, šest z osmi nebo deset ze 14 dnů. V ceně je jeden den (dva, tři - podle délky skipasu) lyžování v Söldenu plus neomezené lyžování kdekoliv v menších ötztalských střediscích. Kromě Söldenu můžete tedy navštívit i Hochoetz, Kuhtai, Niederthai a Gries.

Odkazy

oetztal.at, oetztal.com

oetz.com, soelden.com, obergurgl.com
Plánujete lyžování v Rakousku?
Ubytování si můžete vybrat zde: