Livigno

Livigno je asi nejznámější lokalita oblasti Alta Valtellina. K oblibě Livigna přispívá kromě vynikajících sněhových podmínek (Livigno je ze všech stan obklopeno vysokými horami) i zdejší bezcelní zóna. Daňové úlevy byly dříve místním obyvatelům poskytnuty jako kompenzace za zdejší těžký život (Livigno bývalo až 7 měsíců v roce odříznuto od světa).

Bezcelní zóna se v Livignu zachovala dodnes, a vy můžete této výhody využít v některém z místních obchodů, které najdete spolu s množstvím barů a diskoték na dvoukilometrové pěší zóně v centru Livigna.

Lyžování
110 km sjezdovek (10% černých, 53% červených) různých druhů obtížnosti. Nad Livignem jsou dva areály - na Monte Federia (2.760 m) a Monte della Neve (2.585 m). Dopravu mezi nimi zajišťují skibusy, nelze mezi nimi přejíždět na lyžích.

Jednodenní lyžování v Livignu stojí 55€ (2022/2023). Se skipasem Alta Valtellina (od tří dnů) si můžete zalyžovat i v Bormiu a St. Catarině. Ceník skipasů Livigno 2022/2023 najdete na www.skipasslivigno.com.


Odkazy
livigno.eu, altavaltellina.com, livigno.com

www.skipasslivigno.com - mapy sjezdovek i centra Livigna

Livigno ubytování
Ubytování v Livignu nabízí přes 100 hotelů, velký výběr ubytování je i mezi apartmány. Ubytovat se lze i v Trepalle (také patří do bezcelní zóny) vzdálené 7km od centra Livigna.
Mezi lyžaři se zatím příliš nerozšířil zvyk napsat recenzi na kvalitu ubytování. Platí to i pro Livigno. Zatímco o každém druhém egyptském hotelu lze najít spoustu recenzí i na českých stránkách, o Livignu (a ubytování v Alpách vůbec) najdete recenzí velmi málo i v angličtině. Třeba na Tripadvisor.com je jen šest recenzí na ubytování v apartmánech v Livignu. Od pochvalných - jedna chválí ubytování v Casa Stefano Livigno, po odsuzující - ve druhé se recenzent naopak rozčiluje nad různou kvalitou apartmánů (on měl zrovna na ubytování v Livignu smůlu. Bylo šílené a nedoporučil by je nikomu).
Plánujete lyžování
ve středisku
Livigno?
Ubytování si můžete vybrat zde:


Ale protože hlavní v Livignu je lyžování - a to je tam nádherné, tak se drobné nedostatky při ubytování ztratí. Obecně platí (i když všude mohou být výjimky) - ubytování v hotelu je jistota, apartmány (v Livignu stejně jako kdekoliv jinde) trošku risk.

Pro Livigno jsou lepší větší CK
Livigno není nafukovací, zajímavé termíny ubytování mohou být v některých zařízeních rychle vyprodány. Pro Livigno se vyplatí rezervovat ubytování u větší cestovní kanceláře, která vám může místo původního (obsazeného) požadavku nabídnout jiné varianty pro "Livigno ubytování".