Lyžování v Rakousku

Rakousko nabízí rozhodně nejlepší podmínky pro lyžování ve střední Evropě. Alpy jsou hlavním turistickou atrakcí Rakouska. Lyžařských středisek je v Rakousku spousta. Ta větší se i v Rakousku sdružují do větších celků ve kterých si můžete užívat lyžování s jediným skipasem.
Odkazy: www.austria.info

Ski Amadé
Největší lyžařská oblast v Rakousku. 760 km sjezdovek v 25 střediscích 5 regionů v Salzbursku a Štýrsku. Ski Amadé - to je lyžování v Salzburger Sportwelt (přes 300 km sjezdovek včetně tratí světového poháru ve Flachau - rodišti Hermanna Maiera), Schladming Dachstein-Tauern, Gasteinertal, Hochkoenigs Winterreich a Grossarl Valley se společným skipasem.
Odkazy: skiamade.com/cs, salzburgerland.com/cs
salzburgersportwelt.com, schladming-dachstein.at, gastein.com, hochkoenig.at, grossarltal.info
Šestidenní lyžování ve Ski Amadé (2019) stojí 266 € (247,50 € od 16.3.2019)

Salzburg SuperSkiCard
Další možností užívat si lyžování v Rakousku na různých místech s jedním skipasem je Salzburg Super Ski Card. Platí ve 23 lyžařských regionech - celkem na více než 2 500 km sjezdovek. Skipas na 6 dní stojí 283 € (2019).

Tyrolsko
Spolková země jejíž celou rozlohu tvoří Alpy. K nejznámějším střediskům patří Kitzbühel, Sölden, Zillertal a třeba St. Anton am Arlberg.
Odkazy:
kitzbuehel.com (Hahnenkamm)
zillertal.at (zillertalarena.at, hintertux.at)
skiarlberg.at, stantonamarlberg.com

Lyžování u hranic s ČR
Nemusíte jezdit až do Alp. Za návštěvu stojí i "největší rakouský lyžařský areál severně od Dunaje" - Hochficht. Více na stránce o Šumavě nebo na hochficht.at
Jednodenní skipas stojí na Hochfichtu 40 € (2019).
Plánujete lyžování v Rakousku?
Ubytování si můžete vybrat zde: