Zillertal Arena

(foto:www.zillertalarena.com)
Zillertal Arena
(Zell, Gerlos, Wald-Königsleiten...)


Zillertal Arena je největší lyžařskou oblastí údolí Zillertal. Zillertal Arena vznikla spojením středisek Zell, Gerlos, Wald-Königsleiten a Krimml. Pěkná panoramatická mapa Zillertal Areny je na zillertalarena.com (jpg 2500x1600). 160 kilometrů sjezdovek (většinou červených) nabízí krásné lyžování ve výškách od 600 do 2500 metrů. Pro lyžování na 4 a více dnů se prodává Zillertal Super Skipass platný v celém Zillertalském údolí (celkem přes 500 km sjezdovek).

Gerlos
Gerlos (1300 m) leží v centru oblasti Zillertal Arena. Nadmořská výška sjezdovek (1300-2500 metrů) obvykle zaručuje dlouhou sezónu s dostatkem sněhu od začátku prosince do konce dubna. Jen v roce 2006 se i tady v prosinci na sníh čekalo marně.

Zillertal 3000 + Hintertux
S zillertalským Super skipassem si můžete jet zalyžovat i do oblasti Zillertal 3000 spojené (pouze skibusy, neexistuje propojení lanovkami) s ledovcem Hintertux. Čeká vás tu 227 km sjezdovek (32 km černých, 136 km červených).

Hochfügen - Hochzillertal
Dalšími superstředisky které by si majitelé Zillertal Super skipasu neměli nechat ujít jsou Hochzillertal a Hochfügen. Tato střediska jsou propojena lanovkami na Marchkopf. Dohromady v obou střediscích je přes 170 km sjezdovek.

Odkazy
zillertalarena.com
Na stránky jednotlivých středisek jsou přesměrované lehce zapamatovatelné domény zell.at, gerlos.at, wald-koenigsleiten.at a krimml.at.

Zillertal 3000
hintertuxergletscher.at, mayrhofner-bergbahnen.com
Hochfügen - Hochzillertal
hochzillertal.com
Plánujete lyžování v Rakousku?
Ubytování si můžete vybrat zde: