Zillertal Arena


Zillertal Arena
(Zell, Gerlos, Wald-Königsleiten...)


Zillertal Arena je největší lyžařskou oblastí údolí Zillertal. Zillertal Arena vznikla spojením středisek Zell, Gerlos, Wald-Königsleiten a Krimml. Hodně podrobná mapa sjezdovek celé oblasti Zillertal Arena je ke stažení na zillertalarena.com (pdf). 160 kilometrů sjezdovek (většinou červených) nabízí krásné lyžování ve výškách od 600 do 2500 metrů. Pro lyžování na 4 a více dnů se prodává Zillertal Super Skipass platný v celém Zillertalském údolí (celkem přes 500 km sjezdovek).

Gerlos
Gerlos (1300 m) leží v centru oblasti Zillertal Arena. Nadmořská výška sjezdovek (1300-2500 metrů) obvykle zaručuje dlouhou sezónu s dostatkem sněhu od začátku prosince do konce dubna. Jen v roce 2006 se i tady v prosinci na sníh čekalo marně.

Zillertal 3000 + Hintertux
S zillertalským Super skipassem si můžete jet zalyžovat i do oblasti Zillertal 3000 spojené (pouze skibusy, neexistuje propojení lanovkami) s ledovcem Hintertux. Čeká vás tu 227 km sjezdovek (32 km černých, 136 km červených).

Hochfügen - Hochzillertal
Dalšími superstředisky které by si majitelé Zillertal Super skipasu neměli nechat ujít jsou Hochzillertal a Hochfügen. Tato střediska jsou propojena lanovkami na Marchkopf. Dohromady v obou střediscích je přes 170 km sjezdovek.

Odkazy
zillertalarena.com
Na stránky jednotlivých středisek jsou přesměrované lehce zapamatovatelné domény zell.at, gerlos.at, wald-koenigsleiten.at a krimml.at.

Zillertal 3000
hintertuxergletscher.at, mayrhofner-bergbahnen.com
Hochfügen - Hochzillertal
hochzillertal.com
Plánujete lyžování v Rakousku?
Ubytování si můžete vybrat zde: