Kronplatz

Kronplatz nabízí výborné podmínky pro lyžování i snowboard. Výjimečnost areálu Kronplatz je v tom, že se vlastně jedná o jednu horu kolem dokola opředenou lanovkami a sjezdovkami. Lanovky se sbíhají na vrcholu, odpadá tedy dlouhé přejíždění při změně sjezdovek.

Lyžování
Přes 100 km sjezdovek různých druhů obtížnosti, 32 lanovek a vleků. Nejobtížnější je severní svah s černými 5km dlouhými sjezdovkami Sylvester a Hernegg. Jihovýchod je "modrý", směrem k San Vigiliu i Olangu vedou široké červené tratě. 7 km dlouhá sjezdovka Ried vede přímo k železniční zastávce Percha, kde můžete přestoupit přímo z vlaku do lanovky na Kronplatz. Přímé napojení na žádný další areál Dolomiti Superski ale Kronplatz nemá.

Skipas na 1 den stojí €69 (61; 59), 6 dní €347 (312; 278) (hlavní sezona 2022/2023 (sezona; winter opening)) - kompletní ceník skipasů Kronplatz 2022/2023.


Ubytování
Ubytování nabízejí městečka a horské vesnice postavené v údolích kolem Kronplatzu. Na jedné straně ladinské San Vigilio, na druhé tyrolské Brunico a Valdaora. Kronplatz je prestižní velmi dobře vybavené středisko, cenová hladina je tu o něco vyšší než v jižních Dolomitech.

Jak na Kronplatz
Kronplatz je jedno z nejbližších středisek Dolomit (z Prahy asi 650 km). Nejlepší příjezd je z Brennerské dálnice A22, před Brixenem odbočka na Brunico (30 km od dálnice).

Videa
Atmosféru Kronplatzu můžete nasát na krátkých oficiálních videích Youtube kanálu Kronplatz4ever (video 1, video 2).
Z videí natočených přímo při lyžování stojí za vidění video natočené uživatelem ultimatewarri0r. Můžete s ním na sjezdovce Ried předjet spousty ostatních lyžařů. U nudných plochých pasáží je dokonce napsáno, kam máte ve videu přeskočit (kdy začne zase opravdové lyžování).
Plánujete lyžování v Itálii?
Ubytování si můžete vybrat zde:


Hodně zajímavé je i video dokumentující stavbu sjezdovky Ried. Hodně vysvětluje, proč jsou ceny skipasů na Kronplatzu o něco vyšší než jinde. Peníze z lyžování tu ve velké míře jdou do dalších staveb, atrakcí a vylepšení pro lyžaře.

Odkazy
dolomitisuperski.com - web oblasti Dolomiti Superski
Kronplatz.com
Bruneck - Brunico
San Vigilio
Olang - Valdaora