Passo Tonale - Ponte di Legno

Ke středisku Passo Tonale (foto:pontedilegnotonale.com) - Ponte di Legno patří i ledovec Presena (3.000 m). Areál leží v západní části údolí Val di Sole, vzdálenost z Prahy je necelých 800 km. Spojení mezi Tonale a Ponte di Legno zajišťují skibusy a kabinová lanovka, na lyžích se dostanete jen jedním směrem - z Tonale do Ponte di Legno.

Lyžování
70 km sjezdovek (19% černých, 50% červených) různých druhů obtížnosti. V Passo Tonale jsou na jižním svahu jednodušší sjezdovky, severní svahy jsou pro náročnější lyžaře. Vyhlášená je skoro tříkilometrová černá sjezdovka Paradiso padající do Tonale ze stejnojmenného průsmyku. V Ponte di Legno jsou svahy příkřejší a sjezdovky většinou kratší než v Tonale. I tady ale najdete 2,7 km dlouhou černou.


Ubytování Passo Tonale
Passo Tonale je typické moderní lyžařské středisko. Je tu o lyžaře maximálně postaráno jak při lyžování tak i po něm. Někomu ale může vadit, že je to taková "továrna na lyžování".

Ponte di Legno je naopak menší původní městečko s pěkným centrem a novými hotely a apartmány jen na jeho okraji. V obou centrech je samozřejmě kompletní nabídka ubytování od turistických apartmánů po nejlepší hotely.

Skipas
Adamello Ski - místní skipas platný pro Passo Tonale, Pontedilegno, ledovec Presena a Temu. 1 den lyžování v hlavní sezóně (2020) 45 €, 6 dní 229 €. Kompletní ceník skipasů Adamello Ski 2020 (.pdf) najdete na stránce Pontedilegnotonale.com.
Superskirama - skipas platí v celé oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta. 297 € na 6 dní v hlavní sezóně 2020.

Odkazy
skirama.it - info i v češtině

www.pontedilegnotonale.com
Plánujete lyžování
ve středisku
Passo Tonale?
Ubytování si můžete vybrat zde:valdisole.net
passotonale.it - Informace o Passo Tonale a okolních obcích. Dobrá česká verze webu.