Arabba - Marmolada

Sjezdovky v oblasti Arabba-Marmolada jsou většinou náročnější. Arabba má výborné napojení na další oblasti Dolomiti Superski, zejména na okruh Sella Ronda.

Lyžování
62 km sjezdových tratí a 27 lanovek a vleků - to je středisko Arabba - Marmolada v číslech. Na první pohled tato čísla vypadají v porovnání s ostatními středisky Dolomiti Superski malá.

Ale kvalita sjezdovek (většinou středních a těžších), záruka dostatku sněhu po celou sezónu, výborné napojení na další lyžování v Dolomitech a Marmolada (královna Dolomit - 3.342m) - to vše dělá z Arabby jedno z nejoblíbenějších středisek celé oblasti.

Jeden den lyžování stojí v Arabbě 65 € (8.1.-28.1. a od 19.3. 2023 58 €, winter opening 55 €). Kompletní ceník: skipass Arabba-Marmolada 2022/2023

Ubytování - Arabba, Malga Ciapela
Ubytování v městečku Arabba se dá objednat v různých cenových kategoriích, téměř všechny hotely jsou umístěny velmi blízko u sjezdovek. Ubytování na úpatí Marmolady nabízí například horská vesnička Malga Ciapela která si i přes zvýšený zájem o lyžování na Marmoladě stále uchovává svůj romantický přírodní ráz. Stejně jako ostatní obce v okolí - Sottoguda, Bosco Verde a Col di Rocca.


Zajímavost
Muzeum Marmolada ležící ve výšce 2.950 metrů ve stanici lanovky Serauta. Připomíná smutnou historii Dolomit - první světovou válku, kdy v těchto krásných místech bojovala a padla spousta vojáků na obou stranách fronty.

Video Arabba - Marmolada - Sella Ronda
Na Youtube je spousta videí z lyžování v Arrabě, většinou jsou to ale spíš jen záběry ze sjezdovek. Na videu Martina Filipiho je také pár pasáží, které asi přeskočíte, jsou tam ale i krásné záběry hor, sjezdovek a lanovek, které ukazují krásu lyžování v oblasti Arabba - Marnolada. (youtube.com/watch?v=EqpX51YHlS8)

Odkazy
dolomitisuperski.com,
detaily: Arabba, Marmolada

Arabba.it - oficiální stránky obce Arabba
Plánujete lyžování v oblasti Arabba - Marmolada?
Ubytování si můžete vybrat zde:


visitmarmolada.com
www.museomarmoladagrandeguerra.com - Museum of the great war - muzeum připomínající události první světové války na Marmoladě a v blízkém okolí